Навчання
Онлайн-курс
/

Історія європейської музики: від Орфея до Мадонни

Музика
Від найдавніших до найновіших часів музика змінювалася під впливом розмаїтих факторів, а процес розвитку цього мистецтва був насиченим та часом суперечливим. Розуміння історичних закономірностей дає можливість краще відчувати музику, що звучить як на академічних, так і на неформальних майданчиках. Цей курс допоможе сучасному слухачеві систематизувати найважливішу інформацію з історії європейської музики та влучно розставити акценти.
Початок 24 жовтня
34 відеолекції, 4 семінари

Про курс

Однак мова музики, як і будь-яка інша мова, розвивалася з кожним поколінням, змінюючись подеколи кардинально. Еволюціонували також естетичні принципи, ставлення до музики в суспільстві, виконавська та композиторська практика, нотація, інструментарій тощо. Зрештою, змінювалися і форми передачі музики — від усної до віртуальної.

Колосальні можливості сучасної цивілізації дають слухачеві широкий вибір музики різних епох, стилів, жанрів, країн, форм. Безсумнівно, підходи до різних “музик” мають відрізнятися. Цей історичний курс дасть необхідні орієнтири, що допоможуть не загубитися у майже безкрайньому просторі європейського музичного мистецтва — від Античності до сучасності. Ми розглянемо найхарактерніші риси історичних стилів, дізнаємося про ключові події та постаті, виділимо найбільш значні жанри та твори, поетапно дослідивши найважливіші процеси в музиці кожної епохи. Звісно, включно з головними віхами становлення української музичної культури.
В усі часи музика вважалася мистецтвом, що здатне впливати на людей і трансформувати стан їхньої свідомості. А майстри-музиканти — доісторичний шаман, міфологічний Орфей чи сучасні боги і богині сцени, такі як Мадонна, — мали силу керувати емоціями мас.
Як буде викладатися курс
Додаткові матеріали та комунікація
Комунікація зі слухачами курсу буде відбуватися у ТГ-групі. В комплекті з відеолекціями ви отримаєте презентації, перелік додаткової літератури, а також пройдете тест наприкінці курсу.
Доступ до курсу та сертифікат
Після завершення курсу ви отримаєте сертифікат. Доступ до відеолекцій курсу буде гарантовано зберігатися для вас упродовж року.
Курс складається з 9 тематичних модулів та 4 практичних семінарів з експертом. Щовівторка та щочетверга ми будемо додавати відеолекції двох модулів до вашого особистого кабінету. Ви можете переглядати їх коли і де вам зручно.
34 відеолекції,
4 семінари

Для кого цей курс?

/
Для тих, у кого розмаїття музичних стилів, епох і жанрів викликає бажання розібратися та знайти опорні точки
/
Для тих, хто шукає практичних рекомендацій, які дозволять впевненіше почуватися під час відвідування різних концертних майданчиків
/
Для тих, хто хоче зрозуміти мову музики та значення її елементів

Програма курсу

Лектор

Дмитро Полячок

Музикознавець, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри історії музики Київської муніципальної академії музики імені Р. Глієра, експерт Українського культурного фонду, учасник фольклорного гурту «Древо» та інших фольклорних колективів. Автор курсів з історії світової музики, співавтор та співорганізатор ряду освітніх та науково-популярних проектів, серед яких курс з мистецтва для «Всеукраїнської школи онлайн», веб-серіал «Чумацькі пісні», онлайн-курс «Як слухати музику».
Формат навчання
Не встигаєте на семінар – його запис теж буде додано до особистого кабінету
Переглядайте відеолекції, коли і де вам зручно. Доступ до лекцій курсу гарантовано протягом року
Мова викладання - українська
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них у месенджерах соцмереж та за телефоном: +38 (095) 493 04 04 або
+38 (096) 104 20 56
Це онлайн-курс у форматі відеолекцій для самостійного опанування та комунікацією з лектором на семінарських заняттях
7 000 грн
Ціна для Ранніх Пташок діє до 20.10.23
5 500 грн
Click to order
Поширені питання