Навчання
/
Відеокурс
6 вебінарів у записі
2 500 грн
3 000 грн

Європейський авангард початку ХХ століття

Культурологія
Курс присвячено європейському авангарду початку ХХ століття. В центрі уваги – літературні тексти та маніфести, а також новий живопис (від фовізму до супрематизму), фотографія та музика. Акцент поставимо і на філософії авангарду: зокрема, на «філософії життя», на ренесансі альтернативних релігій.

Важливою складовою курсу є парадокси авангарду і модерності: бунт і повернення до традиції, радикальний нігілізм і релігійність, революція і повернення до архаїки. В результаті цієї розмови початок століття поставатиме не лише як психологія естетичних барикад, але і як неординарне переосмислення людини і історії.

Про курс

Чому авангард – це не лише картини в музеях чи книги у бібліотеках? На чому ґрунтується філософія авангарду? Якими є його смислові, метафізичні, релігійні виміри?

В цьому курсі ми торкнемося різних епізодів європейського авангарду початку ХХ століття. Поговоримо про вплив філософських та релігійних ідей, адже авангард – це не лише нове мистецтво, але також нове розуміння людини і історії, нове проживання часу, простору та світу.

Італійський футуризм, дадаїзм і французький сюрреалізм, німецький експресіонізм, російський та український футуризм та суперматизм становитимуть основний матеріал цієї панорами. Ми говоритимемо про літературу, живопис, фотографію та музику.
Чого прагне авангард, чим він відрізняється від модернізму, ар нуво чи сецесії?

Як викладається курс

Відеокурс,
6 лекцій
Тривалість однієї лекції — 2 години.
Мова викладання – українська.
Додаткові матеріали
До кожної лекції ви отримаєте презентації з візуальними матеріалами.
Доступ до відеокурсу гарантовано протягом року
Ви можете переглядати відеокурс у своєму особистому кабінеті у зручний для вас час протягом року.

Для кого цікавий цей курс?

Хто хоче навчитися бачити час в статичних картинах та дивитися на світ під кутом зору в 360 градусів
/
Для тих, кого цікавить зв'язок авангарду з філософією, політикою та історією ідей
/
Для тих, хто хоче зрозуміти, що спільного між картинами фовістів та філософією Ніцше, між абстракціонізмом та теософією, або між філософією Бергсона та кубізмом
/

Програма курсу

Лекторка

Тетяна Огаркова

PhD в галузі літературознавства (docteur ès lettres), Університет Paris-XII Val-de-Marne, старша викладачка кафедри літературознавства «Києво-могилянської академії», голова міжнародного відділу Українського кризового медіа-центру, журналістка, есеїстка, членкиня українського ПЕН, співзасновниця та ведуча подкасту про культуру Kult: Podcast.
Формат навчання
Після оплати ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Мова викладання – українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Переглядайте лекції, коли вам зручно
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном (095) 493 04 04
3 000 грн
Вартість курсу
2 500 грн