БИТВА СЕНСІВ. Вічне життя: наука vs філософія – Культурний Проект

БИТВА СЕНСІВ. Вічне життя: наука vs філософія

25 листопада
1 подія

Про курс

Чи можливе життя вічне? І що про це думають філософія та наука? Культурний Проект та журнал Куншт запрошують на дискусію, яка представить дві різні, а можливо, і суперечливі точки зору на питання смерті.

Це розмова про релігію та міфологію, про теорії безсмертя в філософських доктринах і погляди біологів. Чи існує вічна душа та як клітини живого організму можуть ділитися безкінечно? Поговоримо про питання майбутнього медичного безсмертя та реєнкарнації з сучасним філософом Тарасом Лютим та професором-генетиком Віктором Досенко.

 

Про що поговоримо?

    • З точки зору філософії – про теорії метемпсихозу, апокатастасу та паленгасії. Де філософи шукають аргументи на користь вічного життя? Навіщо алхімікам еліксир безсмертя? Та як розуміти вічність з боку теології та сучасної філософії?

    • З точки зору науки – про імморталізацію клітин та біологічні факти на користь безсмертя. Які наслідки чекають нас, якщо медицина втілить мрію про вічне життя?

 

Коли? 25 листопада о 15:00

Де? Освітня станція 31В1 (вул. Пушкінська, 31-в-1)

Вартість? 350 гривень, у день події 400 гривень.

 

Класична філософія

 

Дискусію ведуть:

Тарас Лютий — сучасний філософ та автор популярних монографій. Тарас здатен розтлумачити, чим займається філософія сьогодні і кого можна вважати сучасним філософом. Доктор наук, доцент кафедри філософії та релігієзнавства Національного університету «Києво-Могилянська академія». Сферою його зацікавлень є нігілізм Ніцше та масова культура.

Віктор Досенко – професор, генетик, завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН України. Віктор, як ніхто інший, може розповісти, чого очікувати від біомедицини та які можливості людського тіла в ХХІ столітті.

Програма курсу

Дата Подія Лектор Локація
НД, 25 листопада о 15:00
БИТВА СЕНСІВ. Вічне життя: наука vs філософія Лютий Тарас
Досенко Віктор
Освітня станція 31в1

Місце навчання

Місце проведення лекцій - «Освітня станція 31в1», вул. Пушкінська 31в1