Історія українського мистецтва за 120 хвилин

9 червня
1 подія

Про курс

Яким було наше мистецтво від часів України-Русі? І як воно виглядає сьогодні? Це буде важлива лекція, яка привідкриє темну завісу українського мистецтва.Спробуємо за 120 хвилин розгадати його код.

Дізнаємось, як в національному контексті проявили себе всі європейські художні стилі. Простежимо, як сформувались жанри в роботах художників, що жили та працювали в різний час на території України. І, звісно, спробуємо відповісти на сакраментальне питання: що ж саме робить українське мистецтво українським?

 

Навіщо йти на лекцію?

  • Щоб відкрити для себе нові імена та твори
  • Щоб ближче познайомитись з українським мистецтвом та зрозуміти, яке його місце на світовій арені
  • Щоб навчитись розуміти твори мистецтва та зчитувати їх контекст 

 

Де? Національний художній музей України, вул. Грушевського, 6.

Коли? Субота, 9 червня о 12:00

Вартість: 400 гривень. У день події — 450 гривень.   

 

Лекцію читають українською мовою.

 

Класична філософія

Лекторки

Ольга Балашова — кандидатка філософських наук, мистецтвознавчиня, художня критикиня, заступниця директора з розвитку Національного художнього музею України, викладачка кафедри Теорії та історії мистецтва НАОМА. Авторка та кураторка багатьох неформальних освітніх програм з мистецтва. У 2015 році разом з Лізою Герман створили книгу «Мистецтво українських шістдесятників». Уміє розтлумачити будь-яку мистецьку акцію чи подію, пояснити, як відрізнити мистецтво від дурного смаку. Багато подорожує, відвідує міжнародні виставки, бієнале та фествалі, щоб розповісти вам про останні події та тренди в сучасному мистецтві.

Лідія Аполлонова — мистецтвознавчиня, наукова співробітниця Національного художнього музею України, дослідниця українського мистецтва.

Програма курсу

Дата Подія Лектор Локація
СБ, 9 червня о 12:00
Історія українського мистецтва за 120 хвилин Балашова Ольга
Національний художній музей України

Місце навчання

Місце проведення лекцій - «Національний художній музей України», вул. М. Грушевського, 6