Поверх фемінізму

з 16 березня до 3 червня
5 подій

Про курс

Гендер в деталях та Культурний Проект представляють вільний лекторій, який допоможе усім охочим розібратись, що відбувається з чоловіками і жінками в Україні сьогодні та чого чекати у майбутньому.

Спробуємо порозважати над природою фемінізму, його історією, ідеями та відповісти на питання: що корисного може запропонувати фемінізм сучасному світу? Поглянемо на історію людства через призму жіночого досвіду, вслухаємось у слова та вчинки видатних жінок, щоб зрозуміти, наскільки боротьба, творчість, економічна і політична діяльність, любов та духовність є «природними» жіночими справами. І власне — які стереотипи та консервативні міфи перетворюють фемінізім на страшилку в очах звичайних людей.

 

Які основні теми піднімаються під час лекторію?

  • Хто такі феміністки насправді;
  • Як змінилось поняття фемінізму за останні десятиліття;
  • Що відбулось з традиційним образом матері та дружини;
  • Чи заважає фемінізм родині та як бути з маскулінністю та жіночністю;
  • Яким є образ жінки в сучасній поп-культурі та літературі. 

 

Коли? Перша лекція 16 березня о 19:00

Де? Освітня станція 31В1, вул. Пушкінська 31-в-1

Лекції тривають 2 години з перервою

Вхід вільний, реєстрація обов'язкова

Класична філософія

 

Лекторки:

Анастасія Мельниченко — голова ГО «Студена», журналістка, громадська активістка. Серед її наукових зацікавлень — історія сексуальності.

Ірина Ніколайчук — літературознавиця, літературна критикиня, публіцистка. Ірина, як ніхто інший знається на творчості письменниць-модерністок та може представити вам історію суспільних змін та ідей за допомогою текстів Вірджінії Вулф чи Ольги Кобилянської.

Оксана Кісь — історикиня та антропологиня, президентка Української асоціації дослідниць жіночої історії. Пані Оксана готова представити інший розріз відомих подій та розповісти про роль жіноцтва в них. Старша наукова співробітниця Інституту народознавства НАН України та авторка книг «Жінка в традиційний українській культурі другої половини ХІХ – початку ХХ століть» та «Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти».

Олеся Бондаренко — дослідниця в галузі історії та філософії науки, перекладачка ґендерної теорії. Магістерка філософії та студій науки (Центральноєвропейський університет). Аспірантка Кeмбриджського університету за спеціалізацією «історія та філософія науки».

Ольга Семенова - психотерапевтка, тренерка, веде індивідуальні консультації для пар та терапевтичні групи. Закінчила КГУ, активно бере участь в освітніх проектах, досліджує питання сексуальності та ґендеру.

Вільний лекторій відбувається за підтримки Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні та Гендера в деталях

 

Програма курсу

Дата Подія Лектор Локація
ПТ, 16 березня о 19:00
10 міфів про фемінізм Мельниченко Анастасія
Освітня станція 31в1
СР, 11 квітня о 19:00
Напиши мені справжню жінку: еволюція жіночого образу в літературі та популярній культурі ХХ-ХХІ століть Ніколайчук Ірина
Освітня станція 31в1
СР, 25 квітня о 19:00
Жіноча історія як феміністський проект. Як знання про жіноче минуле змінює історію та сучасність? Кісь Оксана
Освітня станція 31в1
НД, 20 травня о 15:00
Фемінізм та наука: чи можуть вони бути корисними одне одному? Бондаренко Олеся
Освітня станція 31в1
НД, 3 червня о 15:00
Людина та її сексуальність: виміри Семенова Ольга
Освітня станція 31в1

Місце навчання

Місце проведення лекцій - «Освітня станція 31в1», вул. Пушкінська 31в1