Навчання
Онлайн-курс
/

Теорії змови

Політологія
Курс для тих, хто хоче нарешті розібратися у теоріях змов, зрозуміти, як вони влаштовані зсередини, і як людина, що вірить у них, дивиться на світ довкола себе. Ви з’ясуєте хто такі конспірологи і чим займаються ті, хто вважають себе професійними змовознавцями.
4 вебінари у записі
1 200 грн
1 600 грн
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Промокод

Про курс

Теорії змови потребують не лише своїх «теоретиків», але й тих, хто, згідно з їхніми фантазіями, зловмисно шкодить людству та весь час ці змови організовує.

Україна відрізняється від США та Росії своїми традиціями критичного ставлення до влади, що, як не дивно, накладає свій відбиток і на наші конспірології, конспірації та (зне)віру в різні теорії. Упродовж курсу ми не лише розглянемо на які конспірологічні провокації реагують українці, але й спробуємо відповісти на питання, чому ж ми не віримо у найпопулярніші теорії змови. Нарешті, сучасна світова політика багато в чому схожа на суцільну змову, зі своїми головними злодіями та героями, а погляд на взаємодію держав на міжнародній арені як на суцільну мережу інтриг, неписаних домовленостей і провокацій тільки підсилює тезу про те, що будь-яка теорія міжнародних відносин споріднена з теоріями змови. Хороше розуміння теорій змов, їхньої будови та логіки дозволить вечорами під час локдауну – у колі друзів чи наодинці – креативити свої, цікаві й прогресивні конспірації.
Щоб розуміти «внутрішню механіку» конспірологічного світобачення, ми розглянемо з яких компонентів складаються теорії змови і за якою логікою їх адепти сприймають локальні та глобальні події.

Як викладається курс

Відеокурс,
4 лекції
Тривалість однієї лекції — півтори години.
Мова викладання – українська.
Додаткові матеріали
До кожної лекції ви отримаєте презентації з візуальними матеріалами.
Доступ до відеокурсу гарантовано протягом року
Ви можете переглядати відеокурс у своєму особистому кабінеті у зручний для вас час протягом року.

Для кого цікавий цей курс?

/
Для тих, хто хоче з’ясувати, хто такі конспірологи і чим вони займаються
/
Для тих, хто хоче познайомитись з головними традиціями та напрямками
конспірологічних досліджень
/
Для тих, хто хоче розібратися у теоріях змов, зрозуміти, як вони влаштовані зсередини, і як людина, що вірить у них, дивиться на світ довкола себе

Програма курсу

1 ЛЕКЦІЯ.........
Змови та теорії, конспірації та конспіратори: доробок і методологія змовознавства
Для україномовної людини «змова» звучить дещо інакше, ніж для англомовної – «conspiracy», але нюанси криються не лише у мовних відмінностях, але й у самих поняттях. Адже не будь-яка змова обростає теорією, і не будь-яка «конспірація» є предметом конспірологічних студій. Ця лекція має на меті дати визначення основним поняттям курсу та познайомити з традиціями та напрямами конспірологічних досліджень.

2 ЛЕКЦІЯ.........
Джентльменський набір юного конспіролога: типологія основних теорій змін
Класичні теорії змови: від масонів до рептилоїдів, які варто розглянути не лише у межах народного фольклору та змістовного наповнення, але й у контексті великих груп теорій змов з відповідними витоками та конкретними прикладами. Ви дізнаєтесь, що спільного між релігійними течіями чергового «пришестя», підземною автомобільною дорогою, якою цар тікав від війни та революції, та шкідливими випромінюваннями від WiFi.

3 ЛЕКЦІЯ.........
Садок вишневний й анунаки: теорії змови в українському контексті
Якими можуть бути теорії змови в країні, населення якої вважає своїх парламентарів та бюрократів у найкращому випадку – дармоїдами, у найгіршому – злочинцями? Чи справджується жартівливе твердження про те, яка «країна – така й змова» і якою мірою ландшафт українських теорій змов вписується в конспірологічну картину сучасності.
4 ЛЕКЦІЯ.........
Масони й рептилоїди у Кремлях та Вашингтонах або неможливість (пост)сучасної політики без теорій змови
Хто ж насправді править світом – рептилоїди, масони, «золотий мільярд» і коли вони перестануть піднімати вартість проїзду в маршрутках та врешті прокладуть нормальні дороги? З іншого боку, де проходить межа між тиском західних партнерів з різними вимогами до українських можновладців та «рукою Заходу», що чинить на пострадянському просторі усілякі безчинства. Лекція допоможе зрозуміти, чому інколи важко не впасти у конспірологічний дискурс у намаганнях зрозуміти локальну і глобальну політику у сучасному світі.

Лектор

Максим Яковлєв

Завідувач кафедри міжнародних відносин і директор Школи політичної аналітики. У Могилянці здобув базову освіту з соціальної роботи (бакалавр, 2003 р.) та порівняльної політології (магістр, 2005 р.), кандидатську дисертацію захистив у 2010 р. Навчався та стажувався в Оксфордському університеті, Єнському університеті ім. Ф.Шиллера, Ерфуртському, Ваймарському, Маастрихтському університетах. Поліглот, захоплюється іноземними мовами, оперою та сучасним мистецтвом. Коментує актуальні суспільно-політичні події в Україні та світі.
Формат навчання
Після оплати ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Мова викладання – українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Курс розрахований для будь-якого рівня знань
Переглядайте лекції, коли вам зручно
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном (095) 493 04 04
1 600 грн
Вартість курсу
1 200 грн