Навчання
Онлайн-курс
/

Теорії змови

Політологія
Курс для тих, хто хоче нарешті розібратися у теоріях змов, зрозуміти, як вони влаштовані зсередини, і як людина, що вірить у них, дивиться на світ довкола себе. Ви з’ясуєте хто такі конспірологи і чим займаються ті, хто вважають себе професійними змовознавцями.
4 вебінари, початок 1 червня
Завірено Великою массонською ложею "Схід"

Про курс

Теорії змови потребують не лише своїх «теоретиків», але й тих, хто, згідно з їхніми фантазіями, зловмисно шкодить людству та весь час ці змови організовує.

Україна відрізняється від США та Росії своїми традиціями критичного ставлення до влади, що, як не дивно, накладає свій відбиток і на наші конспірології, конспірації та (зне)віру в різні теорії. Упродовж курсу ми не лише розглянемо на які конспірологічні провокації реагують українці, але й спробуємо відповісти на питання, чому ж ми не віримо у найпопулярніші теорії змови. Нарешті, сучасна світова політика багато в чому схожа на суцільну змову, зі своїми головними злодіями та героями, а погляд на взаємодію держав на міжнародній арені як на суцільну мережу інтриг, неписаних домовленостей і провокацій тільки підсилює тезу про те, що будь-яка теорія міжнародних відносин споріднена з теоріями змови. Хороше розуміння теорій змов, їхньої будови та логіки дозволить вечорами під час локдауну – у колі друзів чи наодинці – креативити свої, цікаві й прогресивні конспірації.
Щоб розуміти «внутрішню механіку» конспірологічного світобачення, ми розглянемо з яких компонентів складаються теорії змови і за якою логікою їх адепти сприймають локальні та глобальні події.

Як буде викладатись курс

Онлайн-курс,
4 вебінари
Лекції читатимуться щовівторка, о 19:00. Тривалість одного вебінару — півтори години
Додаткові матеріали
В комплекті з відеолекціями ви отримаєте презентації, перелік додаткової літератури
Сертифікат
Після закінчення курсу ви отримаєте сертифікат

Для кого цікавий цей курс?

/
Для тих, хто хоче з’ясувати, хто такі конспірологи і чим вони займаються
/
Для тих, хто хоче познайомитись з головними традиціями та напрямками
конспірологічних досліджень
/
Для тих, хто хоче розібратися у теоріях змов, зрозуміти, як вони влаштовані зсередини, і як людина, що вірить у них, дивиться на світ довкола себе

Програма курсу

01.06 | 1 ЛЕКЦІЯ.........
Змови та теорії, конспірації та конспіратори: доробок і методологія змовознавства
Для україномовної людини «змова» звучить дещо інакше, ніж для англомовної – «conspiracy», але нюанси криються не лише у мовних відмінностях, але й у самих поняттях. Адже не будь-яка змова обростає теорією, і не будь-яка «конспірація» є предметом конспірологічних студій. Ця лекція має на меті дати визначення основним поняттям курсу та познайомити з традиціями та напрямами конспірологічних досліджень.

08.06 | 2 ЛЕКЦІЯ.........
Джентльменський набір юного конспіролога: типологія основних теорій змін
Класичні теорії змови: від масонів до рептилоїдів, які варто розглянути не лише у межах народного фольклору та змістовного наповнення, але й у контексті великих груп теорій змов з відповідними витоками та конкретними прикладами. Ви дізнаєтесь, що спільного між релігійними течіями чергового «пришестя», підземною автомобільною дорогою, якою цар тікав від війни та революції, та шкідливими випромінюваннями від WiFi.

15.06 | 3 ЛЕКЦІЯ.........
Садок вишневний й анунаки: теорії змови в українському контексті
Якими можуть бути теорії змови в країні, населення якої вважає своїх парламентарів та бюрократів у найкращому випадку – дармоїдами, у найгіршому – злочинцями? Чи справджується жартівливе твердження про те, яка «країна – така й змова» і якою мірою ландшафт українських теорій змов вписується в конспірологічну картину сучасності.
22.06 | 4 ЛЕКЦІЯ.........
Масони й рептилоїди у Кремлях та Вашингтонах або неможливість (пост)сучасної політики без теорій змови
Хто ж насправді править світом – рептилоїди, масони, «золотий мільярд» і коли вони перестануть піднімати вартість проїзду в маршрутках та врешті прокладуть нормальні дороги? З іншого боку, де проходить межа між тиском західних партнерів з різними вимогами до українських можновладців та «рукою Заходу», що чинить на пострадянському просторі усілякі безчинства. Лекція допоможе зрозуміти, чому інколи важко не впасти у конспірологічний дискурс у намаганнях зрозуміти локальну і глобальну політику у сучасному світі.

Лектор

Максим Яковлєв

Завідувач кафедри міжнародних відносин і директор Школи політичної аналітики. У Могилянці здобув базову освіту з соціальної роботи (бакалавр, 2003 р.) та порівняльної політології (магістр, 2005 р.), кандидатську дисертацію захистив у 2010 р. Навчався та стажувався в Оксфордському університеті, Єнському університеті ім. Ф.Шиллера, Ерфуртському, Ваймарському, Маастрихтському університетах. Поліглот, захоплюється іноземними мовами, оперою та сучасним мистецтвом. Коментує актуальні суспільно-політичні події в Україні та світі.
Формат навчання
Переглядайте лекції, коли вам зручно.
Доступ до відео курсу гарантовано протягом року.
Мова викладання - українська.
Лекції читатимуться онлайн у форматі вебінарів з експертом.
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном
(095) 493 04 04
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Промокод
Поширені питання
Для якого рівня підготовки розрахований цей курс?
Курс сподобається слухачам, які бажають вивчати теорії змов від початку, і тим, хто хоче впорядкувати свої знання.
Як буде відбуватись онлайн-навчання?
Всі лекції відбуваються онлайн у форматі вебінарів. Ми нагадаємо вам про початок навчання за тиждень до початку курсу. На сайті Культурного Проекту для вас буде створений особистий кабінет. В ньому будуть зберігатись записи вебінарів, які вже відбулись та додаткові матеріали до них. Ви можете переглядати лекції з моменту їх появи та у будь-який зручний для вас час. Доступ до всіх лекцій курсу у кабінеті гарантовано протягом року.
Як буде відбуватись комунікація під час курсу?
Перед початком курсу наш координатор додасть вас у телеграм-групу курсу, тому просимо заздалегідь налаштувати цей додаток на ваших гаджетах. В телеграм-групу ми будемо надсилати додаткові матеріали та корисні посилання від лектора курсу, обговорювати лекції. Також, ви матимите можливість ставити запитання в чаті вебінарної кімнати під час лекції. Ми розберемо найцікавіші питання в прямому ефірі вебінару. Відповіді будуть також записані і доступні в особистому кабінеті.
Як сплатити за курс?
Ви можете оплатити курс за допомогою карт VISA, Mastercard, сервісів Privat24, Apple Pay та Google Pay.
Якщо виникнуть організаційні питання, щодо курсу, до кого звертатись?
Радо відповімо на ваші запитання та допоможемо за телефоном (095) 493 04 04 або пошті info@culturalproject.org
Матеріали з журналу