Навчання
Онлайн-курс
/

Книги, на яких тримається світ

Література
Є книги, на яких майже буквально тримається світ. Мистецтво приречене на них обертатись, а читачі – чути про них звідусюди: від шкільних класів до масової культури.

Протягом століть ці книги – романи, драми, поеми – залишаються непорушною класикою, їхній статус: «написано у вічність».

Мета курсу – проаналізувати та розібратись, чому саме ці книги у фокусі постійної уваги; чому конкретно вони вважаються еталоном та мають непроминальне значення для культури загалом; як ці історії впливають на нас зараз, чому ми донині продовжуємо їх читати.

І чи можливі тут зміни?
6 вебінарів, початок 3 лютого

Про курс

Унасділок чого вони не випадають з поля неослабної уваги як спеціалістів, так і культурного виробництва загалом? Запитань тут багато.

Чому історію західної літератури зазвичай відраховують від Гомера, чому саме Данте є осердям Середньовіччя, а Шекспір — центром західного канону? Як розуміти еротизм Боккаччо, для чого Сервантесу робити Кіхота саме лицарем-невдахою та чи справді Мефістофель у Ґете є дияволічною фігурою?

На що сьогодні в цих текстах слід звертати першорчергово увагу, як ці книги працюють всередині себе та з читачем різних епох? І чому донині про них хочеться думати та говорити? Розберемось на курсі, не сумнівайтесь.
Є такі епохальні книги та історії, про які ми багато всього чули, часто зустрічаємо їхні назви, але майже нічого не знаємо про те, як ці тексти влаштовані та чому вони мають аж настільки грандіозний статус.
Як буде викладатися курс
Лекції читатимуться щочетверга о 19:00, у форматі вебінарів з обговоренням. Тривалість заняття — 2 години
Додаткові матеріали
В комплекті з відеолекціями ви отримаєте презентації, перелік додаткової літератури
Сертифікат
Після закінчення курсу ви отримаєте сертифікат
Онлайн-курс,
6 лекцій

Для кого корисний курс

Для тих, хто хоче зрозуміти, як читають та аналізують тексти професійні критики
/
Для тих, кому бракує розмов про книжки у колі таких же бібліофілів
/
Для тих, хто давно цікавиться літературою або тільки починає долучатися до неї
/

Програма курсу

03.02 | 1 ЛЕКЦІЯ
Одіссея: подорож туди і назад
Гомера вважають одним із батьків західної культури як такої, тим, хто вплинув і на загальну поетику, і на конкретне образотворення. Проте чому «Одіссею» ставлять вище від «Іліади»? І як так сталось, що інтерес саме до пригод Улісса-Одіссея небувало активізувався у 20 столітті, перетворивши його на іконічну фігуру складної епохи?
10.02 | 2 ЛЕКЦІЯ
Божественна комедія: текст-собор
Данте своєю тричастинною поемою виводить західну літературу на якісно новий рівень, форматуючи уявлення про справді «високе мистецтво» — а заразом і про структуру світу — на сторіччя вперед. Але чому про «Пекло» ми знаємо куди більше, ніж про «Рай» та “Чистилище”? І як коректно тлумачити складну систему дантівських символів, які перейшли в спадок усій наступній культурі?
17.02 | 3 ЛЕКЦІЯ
Декамерон: тіло хоче любові
Якщо Данте одразу очолив ієрархію «звершень духу», то з Боккаччо трапилось інакше. Якість тексту сумнівів не викликала від початку, однак тематика зробила його статус неочевидним і проблемним. А коли це змінилось? Чи дійсно «Декамерон» породжений переважно народною культурою та добою Відродження? І що за історія ховається під феєричним перекладом руки Миколи Лукаша?
24.02 | 4 ЛЕКЦІЯ
Гамлет: мистецтво помирати
Про шекспірівські історії ми начебто знаєм чи не найбільше з усієї західної класики, адже бачили й чули чимало різноформатних адаптацій. А втім, є враження, що розуміння тут примарне, неповне. Чому в «Гамлеті» ллється так багато крові, конфліктують і гинуть, але запам’ятовується туманний монолог? За що Шекспіра критикували пізніше та чому саме ця п’єса виявилась №1 в англійця?
03.03 | 5 ЛЕКЦІЯ
Дон Кіхот: безумство й відвага
Ваговиту книжку іспанця вважають фактично першим романом нового типу, що встановлює правила гри та закладає параметри самої західної романності. Проте чи коректно ми сприймаємо Дона Кіхота тепер, його мотиви і результати боротьби? Чим Сервантес зобов’язаний Боккаччо, а Сервантесу — класики 19 сторіччя? І де насправді залягає найпринциповіший конфлікт роману?
10.03 | 6 ЛЕКЦІЯ
Фауст: польові дослідження європейського розуму
Вважають, що своєю книгою Ґете досягає апогею романтичного мистецтва, закриваючи епоху класики і провіщаючи новочасний модерн. Чи це так? Якій добі насправді належить поема, героєм якого часу постає Фауст і чому німець переписує фінал народної легенди? А ще: чи справді мріяння доби Просвітництва є пасткою, а нацизм доречно співвідносити із мораллю книги?    

Лектор

Євгеній Стасіневич

Один із найзатребуваніших лекторів, літературний критик, літературознавець, куратор мистецьких проєктів, теле- та радіоведучий, член оновленого Шевченківського комітету, автор книги «Ціна питання»
Формат навчання
Переглядайте лекції, коли вам зручно.
Доступ до відео курсу гарантовано протягом року.
Мова викладання - українська.
Лекції читатимуться онлайн у форматі вебінарів з експертом.
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном
(095) 493 04 04
3000 грн
Вартість курсу
3000 грн
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
З якого ви міста?
Поширені питання
Для якого рівня підготовки розрахований цей курс?
Курс сподобається слухачам, які бажають вивчати класичну літературу та її найважливіші твори.
Як буде відбуватись онлайн-навчання?
Всі лекції відбуваються онлайн у форматі вебінарів. Ми нагадаємо вам про початок навчання за тиждень до початку курсу. На сайті Культурного Проекту для вас буде створений особистий кабінет. В ньому будуть зберігатись записи вебінарів, які вже відбулись та додаткові матеріали до них. Ви можете переглядати лекції з моменту їх появи та у будь-який зручний для вас час. Доступ до всіх лекцій курсу у кабінеті гарантовано протягом року.
Як буде відбуватись комунікація під час курсу?
Перед початком курсу наш координатор додасть вас у телеграм-групу курсу, тому просимо заздалегідь налаштувати цей додаток на ваших гаджетах. В телеграм-групу ми будемо надсилати додаткові матеріали та корисні посилання від лектора курсу, обговорювати лекції. Також, ви матимите можливість ставити запитання в чаті вебінарної кімнати під час лекції. Ми розберемо найцікавіші питання в прямому ефірі вебінару. Відповіді будуть також записані і доступні в особистому кабінеті.
Як сплатити за курс?
Ви можете оплатити курс за допомогою карт VISA, Mastercard, сервісів Privat24, Apple Pay та Google Pay.
Якщо виникнуть організаційні питання щодо курсу, до кого звертатись?
Радо відповімо на ваші запитання та допоможемо за телефоном (095) 493 04 04 або пошті info@culturalproject.org
Матеріали з журналу