Навчання
Онлайн-курс
/

Книги, на яких тримається світ

Література
Є книги, на яких майже буквально тримається світ. Мистецтво приречене на них обертатись, а читачі – чути про них звідусюди: від шкільних класів до масової культури.

Протягом століть ці книги – романи, драми, поеми – залишаються непорушною класикою, їхній статус: «написано у вічність».

Мета курсу – проаналізувати та розібратись, чому саме ці книги у фокусі постійної уваги; чому конкретно вони вважаються еталоном та мають непроминальне значення для культури загалом; як ці історії впливають на нас зараз, чому ми донині продовжуємо їх читати.

І чи можливі тут зміни?

Про курс

Унасділок чого вони не випадають з поля неослабної уваги як спеціалістів, так і культурного виробництва загалом? Запитань тут багато.

Чому історію західної літератури зазвичай відраховують від Гомера, чому саме Данте є осердям Середньовіччя, а Шекспір — центром західного канону? Як розуміти еротизм Боккаччо, для чого Сервантесу робити Кіхота саме лицарем-невдахою та чи справді Мефістофель у Ґете є дияволічною фігурою?

На що сьогодні в цих текстах слід звертати першорчергово увагу, як ці книги працюють всередині себе та з читачем різних епох? І чому донині про них хочеться думати та говорити? Розберемось на курсі, не сумнівайтесь.
Є такі епохальні книги та історії, про які ми багато всього чули, часто зустрічаємо їхні назви, але майже нічого не знаємо про те, як ці тексти влаштовані та чому вони мають аж настільки грандіозний статус.
Як буде викладатися курс
Лекції читатимуться щочетверга о 19:00, у форматі вебінарів з обговоренням. Тривалість заняття — 2 години
Додаткові матеріали
В комплекті з відеолекціями ви отримаєте презентації, перелік додаткової літератури
Сертифікат
Після закінчення курсу ви отримаєте сертифікат
Онлайн-курс,
6 лекцій

Для кого корисний курс

Для тих, хто хоче зрозуміти, як читають та аналізують тексти професійні критики
/
Для тих, кому бракує розмов про книжки у колі таких же бібліофілів
/
Для тих, хто давно цікавиться літературою або тільки починає долучатися до неї
/

Програма курсу

Лектор

Євгеній Стасіневич

Один із найзатребуваніших лекторів, літературний критик, літературознавець, куратор мистецьких проєктів, теле- та радіоведучий, член оновленого Шевченківського комітету, автор книги «Ціна питання»
Формат навчання
Переглядайте лекції, коли вам зручно.
Доступ до відео курсу гарантовано протягом року.
Мова викладання - українська.
Лекції читатимуться онлайн у форматі вебінарів з експертом.
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном
(095) 493 04 04
Поширені питання
Матеріали з журналу