Журнал
/
Новина
6 жовтня 2020
Саркофаги із Саккари покажуть у Великому Єгипетському музеї

Останні дні міжнародні ЗМІ яскраво розповідали про виставку саркофагів, яку 3 жовтня відкрило Міністерство туризму та старожитностей Єгипту. 59 саркофагів з муміями та 28 дерев'яних статуеток давньоєгипетських богів археологи знайшли у некрополі Саккари, яке розташоване в 32 кілметрах від столиці Єгипту. Це одна з найбільших знахідок останніх років.

Саркофагам близько 2600 років і збереглись вони чудовим чином — залишились недоторканими з моменту поховання. Один із них відкрили просто на пресконференції: всередині «спала» загорнута в похоронну тканину мумія жінки. На деяких саркофагах зберігся оригінальний колір фарби і тексти, написані ієрогліфами. Вчені вважають, що ці саркофаги належать групі священиків та видатних державних діячів і чиновників того часу. Крім саркофагів також були знайдені 28 статуй Сокара — бога плодючості та покровителя мертвих, від імені якого і походить назва поселення.
Раніше археологи відкрили три свердловини для поховань на глибині від 10 до 12 метрів. Спершу вони знайшли в підземному приміщенні 13 дерев'яних трун, а потім ще 14. Міністр з питань туризму і старожитностей Єгипту Халід аль-Анані повідомив, що археологічні розкопки тривають і не виключено, що незабаром будуть представлені нові відкриття. Після завершення археологічних робіт всі знахідки планують перемістити у Великий Єгипетський музей, відкриття якого заплановано на 2021 рік.

Великий Єгипетський музей — найбільший археологічний музей міста Гіза, будівництво якого розпочалось ще в 2002 році, і відкриття вже не один раз переносилось у зв’ язку з подіями в країні. Площа музею — близько 50 гектарів; кількість експонатів — 50 тисяч. Тут зібрана повна колекція старожитностей Тутанхамона з Каїрського музею, пам’ ятки з Луксора, Фаюма, Олександрії і не тільки. Свого часу єгиптяни виступили з ініціативою зібрати на відкриття цінні артефакти з європейських музеїв. Однак, посилаючись на події 2011 року, коли натовп штурмував Каїрський музей, у музейників з'явилася вагома причина відмовити. Також, вони усвідомлюють, що єгипетська сторона може не повернути цінності, оскільки вже неодноразово підіймалось питання повернення вивезених з Єгипту пам’яток.

1 жовтня в «Культурному Проекті» стартує онлайн-курс з історії світового мистецтва — путівник основними етапами розвитку мистецтва від найдавніших часів. Курс складається із 30 вебінарів; подробиці — за посиланням.

Фото: Ministry of Tourism and Antiquities
Матеріали з журналу