Навчання
Онлайн-курс
/

Сучасна архітектура

Архітектура
Що таке “сучасна архітектура” та як її розуміти? Химерні будівлі, скляні вежі, футуристичні сади Сінгапура? На вас чекає 10 лекцій, які представлять повну еволюцію архітектури від хмарочосів ХХ століття до екобудівель майбутнього.
10 лекцій
Архітектурні ідеї, явища та процеси XX - XXI століть.
3 500 грн
2 900 грн
Реєстрація на курс 
Історія класичного мистецтва
Ваша електрона адреса
Ваше ім`я
Ваш телефон
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Промокод

Про курс

Програма курсу побудована так, аби сформувати матрицю знань з сучасної архітектури.
Вона акумулює інтелектуальні ресурси слухачів, перевертає світобачення та зрештою розкладає все по поличках. Курс дає не лише системне розуміння предмету, а й усвідомлення важливості цих знань.

Ви познайомитесь зі спорудами ХХ століття, які розкажуть про боротьбу паралельних тенденцій: функціональної та експресивної. Дізнаєтесь, як архітектори балансували між бажанням створити унікальний шедевр та збудувати надійну конструкцію. Почуєте історії видатних геніїв, чиї фантазії перетворились на нашу реальність. І побачите, що архітектура — це постійний рух та майже ілюстрація історії людства.

Як викладається курс

Відеокурс, 10 лекцій
Тривалість однієї лекції — дві години.
Мова викладання – українська.
Додаткові матеріали
До кожної лекції ви отримаєте презентації з візуальними матеріалами.
Доступ до відеокурсу гарантовано протягом року
Ви можете переглядати відеокурс у своєму особистому кабінеті у зручний для вас час протягом року.

Для кого цікавий цей курс?

/
Для тих, хто хоче більше бачити та розуміти під час подорожей
/
Для тих, хто готовий бачити в будівлях не лише конструкцію, а й демонстрацію ідей свого часу
/
Для тих, хто прагне розібратись в напрямах і тенденціях сучасної архітектури

Програма курсу

Лекція 1
Світова архітектура першої половини ХХ століття.
Майже все, що ми любимо і цінуємо у сучасній архітектурі — народилось у вигляді будівель, концептуальних проектів або чистих ідей під час грандіозного періоду світового авангарду першої третини ХХ століття. Ви дізнаєтесь, які саме з художніх завоювань виникли тут, познайомитесь з розмаїттям індивідуальностей харизматичних архітекторів, що створили світ нової архітектури. Ми побачимо на прикладах загальну картину розвитку основних архітектурних течій цього періоду.
Лекція 2
Світова архітектура другої половини ХХ століття. Конфлікт модернізму і постмодернізму.
Це була справжня боротьба протилежних думок, що у скам’янілому вигляді збереглись у якості програмних будинків. Архітектура модернізму вичерпала ідейну інерцію і відступила перед об’єднаними силами альтернативних ідей. Власне, це залишкова хвиля інтернаціонального авангардизму поступилась хвилі нового авангарду 1970-х. Абстрактна правильність проти свободи різноманіття форм і значень. Роздивимось панораму цієї битви: провідні архітектори, основні методичні підходи та визначні будівлі світу.
Лекція 3
Хай-тек: виявлення високих технологій.
Хай-тек Гранично максимальна функціональність - основа напряму "хай-тек". Мінімум декоративних надмірностей і прикрас та активне впровадження новітніх технологій на додачу. Виставлені на показ різні архітектурні та технічні форми, елементи інженерного обладнання, металеві конструкції та інший антураж нового століття, нових технологій; велика кількість металу і скла - підкреслення простих і надійних елементів майбутнього - основні ознаки цього напряму.
Лекція 4
Деконструктивізм: естетика руйнації, деформації та перетворення.
З 1970-х років хай-тек і деконструктивізм увійшли до групи домінуючих і пішли протилежними дорогами в спільне майбутнє. Одні продовжили техноморфний розвиток конструктивізму і продуктивізму на межі новітніх технологій. Другі почали втілювати у світовому масштабі ідеї початку ХХ століття про абсолютну свободу архітектурних форм. Вони рухались від декомпозиції до нової композиції, створюючи архітектуру чистого авторського мистецтва.
Лекція 5
Біоморфізм: естетика складних природних форм і конструкцій.
Запрошуємо розгадати загадку естетики суперкаркасів та неймовірних поверхонь біоморфізму. Творчість природи знову надихає архітекторів-біоморфістів. Архітектурна біоніка відкриває все нові обрії природних утворень. Вони досконалі естетично та інженерно.
Лекція 6
Екологізм: гармонія зовнішньої та внутрішньої природи.
Екологізм у новітній архітектурі вже визнана філософія та свідомий підхід. Форми синтезу цього підходу з провідними напрямами, види екобудівель, інтеграція екосистем та інші приклади екоконцепцій постануть у центрі нашої уваги.
Лекція 7
Кібернетизм: динамічне поєднання віртуального середовища з реальним.
З давніх часів архітектура була земляною, дерев’яною, кам’яною. Була самою матеріальністю. ХХ століття зробило архітектуру легкою і прозорою з металевим блиском та скляним відбиттям. Вже за нашого часу архітектура набуває нових форм буття: частково чи повністю кібернетичних. Нова архітектура — віртуальна, динамічна, озброєна медіа-засобами і, навіть, інтерактивна. Розглянемо кіберстилістику, медіа-фасади, архітектурні можливості віртуального середовища та інші футуристичні прояви цього напряму.
Лекція 8
Форма в архітектурі: що вона може виявляти.
Основою всіх архітектурних об'єктів є геометрична форма. На сучасному етапі розвитку архітектури її матеріально-утилітарні та конструктивні аспекти починають поступово втрачати своє колишнє значення і поступаються місцем художній виразності форм. На основі однієї і тієї ж функціонально-конструктивної форми можуть виникати часом непередбачувані варіанти, авангардні рішення.
Лекція 9
Простір в архітектурі: розвиток можливостей.
Сучасний архітектурний простір. Динамічний, невизначений і багатозначний. Найцінніший обмежений архітектурний ресурс, що містить потенційно необмежені можливості. У центрі уваги – складні структури чистого простору як основний матеріал сучасної архітектури. Узагальнення геометричних підходів до планування дозволяє побачити велику картину розвитку внутрішнього світу будівель у вигляді проекційного сліду, яким є ПЛАН. Будуть представлені особливості принципово відмінних типів структур архітектурного простору. Ми критично подивимось, як виглядають на практиці «щільні» структури простору і як в них існувати.
Лекція 10
Архітектурні ідеї: визначні, оригінальні, неймовірні.
Що відбувається з сучасною архітектурою зараз? Що може відбутись далі? Архітектура продовжує перетворення. На що? Це стає більш зрозумілим, коли виявляємо сутність кожної лінії перетворення. Розберемось як розвивається суперпластичність, як форми будівель набувають нових якостей та нової тектоніки. Щоб зрозуміти архітектуру сучасних можливостей – вийдемо за її межі у світ архітектури інших форм і середовищ і поглянемо звідти. Почнемо з узагальнення неймовірного сплеску ідей постмодернізму. Різноманітні та різновекторні, вони досі втілюються, розвиваються та збагачують сучасну архітектуру. Архітектура як образ, як мова, як колекція «готових» форм, як гра. Від підходів до художньої інтерпретації традиційної архітектури та до звільнення композиції від «правильності» перейдемо до розгляду ідей, що переосмислюють основи архітектури, що перетворює будівлі на іншу матеріальність, іншу тектоніку, інші форми «існування».

Лектор

Гліб Ушаков

Oдин з найулюбленіших лекторів наших слухачів, на його лекції збирається черга, як на моновиставу. Гліб архітектор-дизайнер та вільний художник, кандидат наук та доцент Київського національного університету будівництва та архітектури. Майже 10 років він сам працював архітектором і не лише в теорії знає, як формується обличчя міст. Він з легкістю розверне перед вами масштабну картину еволюції архітектурної ідеї — від Неоліту до надсучасних хмарочосів.
Формат навчання
Після оплати ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Мова викладання – українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Курс розрахований для будь-якого рівня знань
Переглядайте лекції, коли вам зручно
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном (095) 493 04 04
3 500 грн
Вартість курсу
2 900 грн