Навчання
Онлайн-курс
/

Українська архітектура в контексті української історії

Архітектура
Курс присвячений вивченню історії української архітектури в контексті розвитку української держави. Політичний та культурний розвиток держави та мистецтва завжди йдуть пліч-о-пліч. Українська архітектура, яка свідомо та несвідомо нищилася впродовж багатьох років, в наш час є важливим фактором ідентифікації української нації та яскравим свідченням її великої історії.
5 вебінарів,
початок 15 лютого

Про курс

Сьогодення показує нам, що мало хто в Україні знає її історію, до того ж в більшості випадків старше покоління послуговується фальшивою версією, яку пропагувала радянська окупаційна влада. Тому знайомити українців з власними витоками надважливо саме зараз, оскільки це сприятиме укріпленню нашого самоусвідомлення і допоможе уникнути багатьох помилок в майбутньому.

До чого тут архітектура? Цей вид образотворчого мистецтва, мабуть, найбільш репрезентативний. Він завжди свідчить про політичні вподобання суспільних еліт, про економічну потужність держави, про розвиток культури та естетики тощо. Пам’ятки архітектури оточують нас повсякчас та можуть нам допомогти познайомитися з історичним поступом України.

Україна цікава з огляду на те, що у нас чудово представлені в архітектурній спадщині практично усі європейські мистецькі стилі та напрямки, а в деяких ми виробили власні канони та спорудили світові неповторні шедеври.

Курс оглядовий та ознайомчий. Курс не потребує знання архітектурної термінології, коли така зустрічатиметься – обов’язково буде пояснення. Курс розрахований на популяризацію української історії та архітектури.
В усі часи музика вважалася мистецтвом, що здатне впливати на людей і трансформувати стан їхньої свідомості. А майстри-музиканти — доісторичний шаман, міфологічний Орфей чи сучасні боги і богині сцени, такі як Мадонна, — мали силу керувати емоціями мас.
Як буде викладатися курс
Додаткові матеріали
У комплекті з відеолекціями ви отримаєте презентації, перелік додаткової літератури
Сертифікат
Після закінчення курсу ви отримаєте сертифікат
Лекції читатимуться щочетверга о 20:00 у форматі вебінарів з обговоренням. Тривалість заняття — 2 години
Онлайн-курс
5 лекцій

Для кого цей курс?

/
Для тих, хто хоче більше бачити та розуміти під час подорожей Україною
/
Для тих, хто сприймає будівлі не лише як конструкцію, а й демонстрацію ідей свого часу
/
Для тих, хто цікавиться естетикою міського простору

Програма курсу

Експертка

Оксана Лесик-Бондарук

Кандидатка архітектури, доцентка. 26 років працювала доцентом кафедри образотворчого мистецтва Волинського національного університету імені Лесі Українки. Авторка численних курсів, зокрема таких як “Історія образотворчого мистецтва”, “Історія та теорія архітектури”, “Образотворче мистецтво Волині”. Наразі викладає історію Німеччини в Volkshochschule Langenhagen, Німеччина. Експертка Національної агенції із забезпечення якості вищої освіти. Членкиня Спілки архітекторів України
Формат навчання
Не встигаєте на вебінар? Його запис теж буде додано до особистого кабінету
Переглядайте записи вебінарів, коли і де вам зручно. Ми гарантуємо доступ до них впродовж року
Мова викладання - українська
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них у месенджерах соцмереж та за телефоном: +38 (095) 493 04 04 або
+38 (096) 104 20 56
Це онлайн-курс. Лекції читатимуться у форматі вебінарів з експертом
Поширені питання