Навчання
Онлайн-курс
/

Анатомія мислення

Як ми мислимо? Як і навіщо розвивати вміння мислити?

У цьому курсі ми дослідимо механізми людського мислення за допомогою досягнень низки дисциплін — від нейронаук і психології до культурології та мовознавства. Розберемо структуру мисленнєвого процесу до найменших деталей та встановимо принципи і механізми їх взаємодії.

Відтак, навчимося спостерігати власне мислення як цілісну систему, що функціонує за визначеними правилами, виявляти в ній «хиби» і виправляти їх, почнемо мислити усвідомленіше.
Набір завершився
Набір завершився
Когнітивістика

Про курс

Нові реалії вимагають від нас постійного осмислення і переосмислення особистого болісного досвіду, інформації про поточні події, наших знань, уявлень, цінностей. Не тільки нашому тілу, але й мозку, свідомості потрібно пристосуватися до нових умов, перезапуститися, щоб ми змогли вижити, впоратися із травматичним досвідом і жити далі.

Ми застосуємо широку оптику для дослідження мислення, крізь яку спробуємо краще зрозуміти, що відбувається з нами зараз та як ми можемо допомогти собі заради майбутнього. Приміром, нейронаука може пояснити такі стани, як параліч мислення чи заціпеніння в екстремальних умовах. Психологія дозволить нам краще роздивитися окремі процеси та «збої» в нашому мисленні. Культурологія пояснить, чому ми фіксуємо свою увагу на тих чи інших моментах. А мовознавство покаже, як наша мова впливає на мислення, способи пізнання і прийняття реальності.
У звичному ритмі життя та обставинах дуже часто ми мислимо на автоматі і це нас цілком влаштовує. Однак досвід війни приніс не лише конкретні щоденні загрози самому життю, але й постійні випробування для нашого мислення.
Як буде викладатися курс
Після завершення курсу ви отримаєте сертифікат. Доступ до відеолекцій курсу буде гарантовано зберігатися для вас упродовж року.
Доступ до курсу та сертифікат
Комунікація зі слухачами курсу буде відбуватися у ТГ-групі. В комплекті з відеолекціями ви отримаєте презентації, перелік додаткової літератури, а також пройдете тест наприкінці курсу.
Додаткові матеріали та комунікація
Онлайн-курс, 6 модулів, 26 відеолекцій
Курс складається з 6 модулів та 26 відеолекцій, які будуть додаватись до вашого особистого кабінету щопонеділка. Ви можете переглядати лекції, коли вам зручно. Тривалість лекцій 1 модулю — 1 година.

Для кого цей курс?

Для тих, хто завжди інтуїтивно відчував, що робота над когнітивними викривленнями і логічними помилками – не єдиний шлях вдосконалення когнітивних навичок, і що мислення можна досліджувати за межами парадигми бігевіоральної психології
/
Для тих, кому цікаво дізнатися про особливості мислення та його складові – від нейронаук і психології до мови та культури
/
Для тих, хто прагне дізнатися більше про власні особливості мислення – курс пропонує питання для самостійного опрацювання, що дозволить краще зрозуміти, в який спосіб можна покращити свої когнітивні навички
/

Програма курсу

Експерт

Максим Яковлєв

Доцент, кандидат політичних наук, завідувач кафедри міжнародних відносин і директор Школи політичної аналітики Національного університету «Києво-Могилянська академія», в якій має досвід викладання методів суспільствознавчих досліджень на шістьох кафедрах. Коментує актуальні суспільно-політичні події в Україні та світі для українських та іноземних ЗМІ. Викладає в Українській академії лідерства, «Культурному Проекті», має досвід перекладу науково-популярної літератури. Його коло наукових інтересів охоплює методи та методологію пізнання й дослідження соціальної реальності, суспільно-політичні перетворення на пострадянському просторі, концептосфери міжнародних відносин та політичної науки.
Формат навчання
Переглядайте відеолекції, коли і де вам зручно
Доступ до лекцій курсу гарантовано протягом року
Мова викладання - українська
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них у месенджерах соцмереж та за телефоном:
+38 (095) 493 04 04 або +38 (096) 104 20 56
Це онлайн-курс у форматі відеолекцій для самостійного опанування, комунікацією під час курсу та тестом по його завершенню
Поширені питання