Навчання
Онлайн-курс
/

Десять з десяти. Розмови про кіно

Кінематограф
Десять важливих імен – десять режисерів та режисерок, без яких ми не мислимо сучасного кінематографу як мистецтва. Серед них є класики та класикині, чиї нові фільми ще виходять у широкий прокат – а їхні визнані шедеври вже вивчають у кіношколах. Є візіонери та візіонерки, чиї імена стали ознакою стилю та витонченого смаку завдяки досконалим візуальним рішенням. Є радикальні митці і мисткині, які роблять аудиторію вразливою та беззахисною через табуйовані теми і відверті рефлексії. Окрім знайомства з обраними персоналіями, ви отримаєте численні посилання для подальшого знайомства з мистецьким кінематографом.
10 вебінарів у записі
4 000 грн
1 800 грн
Click to order

Про курс

Кожен з них вартий цілого напряму – і часом такий справді формується. Недарма ж геометричні кадри у яскравому теплому забарвленні асоціюються з Весом Андерсоном, а сюрреалістичні екскурси у потойбіччя свідомості, що насправді виявляються справжніми мелодрамами – з Девідом Лінчем. Обрані персоналії мають власний метод та кіномову, де історія нероздільна з механізмами її оповіді та візуальними рішеннями.

Йтиметься також про особисту світоглядну оптику, яка розводить тематично споріднених режисерів на принципово різні полюси. Так, у кадр Паоло Соррентіно рідко потрапляє хтось, окрім заможних європейців, і так само сфокусований на середньому класі Міхаель Ганеке, от тільки тональність першого – розчулення, другого – холодна критика. Кожен і кожна з цих десяти мають свій шлях: Софія Коппола довела, що є самобутньою режисеркою з автентичним стилем, а не лише гучним іменем батька, Клер Дені вийшла за рамки хвилі New French Extremity – так само, як і Гаспар Ное, але рушили вони різними дорогами.

Зрештою, ці імена вже стали такими, для яких не соромно вжити кліше «культові» – і справді, прихильники Пола Томаса Андерсона та Ларса фон Трієра йдуть у кіно, перш за все приваблені постатями авторів, а не зірками в головних ролях й не принадним сюжетом на кон’юнктурну тематику. Як сформувались і як творять режисери та режисерки, чиї імена є абсолютним синонімом сучасного кіномистецтва – ви дізнаєтесь у цьому курсі.

Квентін Тарантіно та Софія Коппола, Гаспар Ное та Клер Дені, Пол Томас Андерсон і Ларс фон Трієр, Девід Лінч і Міхаель Ганеке, Паоло Соррентіно та Вес Андерсон.

Як викладається курс

Відеокурс, 10 лекцій
Тривалість однієї лекції — півтори години.
Мова викладання – українська.
Додаткові матеріали
До кожної лекції ви отримаєте презентації з візуальними матеріалами.
Доступ до відеокурсу гарантовано протягом року
Ви можете переглядати відеокурс у своєму особистому кабінеті у зручний для вас час протягом року.

Для кого цікавий цей курс?

/
Для тих, хто хоче працювати у кіножурналістиці та всіх закоханих у кіно
/
Для тих, хто хоче опанувати інструменти для аналізу будь-якого кіно та отримувати від нього максимум вражень
/
Для тих, хто хоче познайомитись з найважливішими іменами режисерів та режисерок, без яких ми не мислимо сучасного кінематографу як мистецтва.

Програма курсу

Лектор

Лук’ян Галкін

Виконавчий продюсер телеканалу UA:Культура (Суспільне мовлення України), співзасновник видання про кіно Moviegram, лектор Kyiv Academy of Media Arts, експерт Українського Культурного Фонду, член Спілки кінокритиків України
Формат навчання
Після оплати ви отримаєте лист з описом процесу навчання та посиланням на особистий кабінет, де з'являться записи лекцій
Мова викладання – українська
Курс підійде як слухачам, які бажають познайомитися з темою, так і тим, хто хоче впорядкувати вже набуті знання
Курс розрахований для будь-якого рівня знань
Переглядайте лекції, коли вам зручно
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном (095) 493 04 04
4 000 грн
Вартість курсу
1 800 грн