Навчання
Онлайн-курс
/

10 подій, що змінили Україну

Історія
В історії кожної країни та народу є свої ключові моменти, знання про які дозволяють зрозуміти себе – хто ми, чого хочемо і чому живемо саме так. Кожен з нас знає ці події з історії України і, зазвичай, має свою думку про них. Ці думки різняться, часом є протилежними, інколи – взаємовиключними. І у тому є свої особливість та шарм української ідентичності. Мета курсу – переосмислити ключові події, що змінили Україну.
10 вебінарів, початок 18 жовтня

Про курс

Це – Хрещення Русі у 988 році та відновлення Незалежності у 1991. Це ті дві події, що визначали і продовжують визначати Україну – незалежний народ з тисячолітньою історією. Також є й ряд інших подій, які радикально міняли нас.

Предки українців – русичі – створили потужні середньовічні та ранньомодерні держави – Русь, Руське королівство, Річ Посполиту.

Козацька старшина відважується творити власну державність всупереч усім усталеним тоді правовим нормам та уявленням про політику.

У ХІХ столітті населення України починає себе ідентифікувати українцями та лунають «Заповіт», «одна, єдина, вільна, самостійна», «від Дону до Карпат» та «Ще не вмерла...»
І невдовзі – проголошують першу модерну незалежність.
Далі українському народові доводиться пережити кілька суттєвих ударів – Голодомор, Великий терор, Другу Світову війну з Голокостом, тоталітарний режим та Чорнобиль.

І врешті – відновлення Незалежності.

Нашим завданням під час курсу стане аналіз та переосмислення головних переломних моментів в історії України.
В історії України є дві події, про які кожен міг би розповісти навіть розбудженим серед ночі.
Як буде викладатися курс
Лекції читатимуться щопонеділка о 19:00, у форматі вебінарів з обговоренням. Тривалість заняття — 1,5 години
Додаткові матеріали
В комплекті з відеолекціями ви отримаєте презентації, перелік додаткової літератури
Сертифікат
Після закінчення курсу ви отримаєте сертифікат
Онлайн-курс,
10 лекції

Чому варто прослухати цей курс?

/
Ви подолаєте стереотип про сумну, «плаксиву» і нещасливу долю України
/
Проаналізуєте, чому ми боїмося власної історії, уникаємо розмов про суперечливі події і не даємо оцінок діячам минулого, залишаючи це на поталу політикам
/
Зрозумієте, чому й досі ми нерідко розмірковуємо про історію у рамках росієцентричних концепцій та як цього позбутися

Програма курсу

18.10 | 1 ЛЕКЦІЯ
Хрещення Русі
Завдяки Хрещенню Русь стала «цивілізованою», перейшла від стану варварства до кола середньовічних держав. Легенда про вибір князем Володимиром віри є загальновідомою. Однак, це лише легенда. За літописними рядками ховається зовсім інша історія.
25.10 | 2 ЛЕКЦІЯ
Дві Унії
Дві події, що стались у 1569 та 1596 роках кардинально змінили Україну. Ми стали співтворцями однієї із найбільших держав тогочасного світу – Речі Посполитої та спробували повернути християнству єдність.
01.11 | 3 ЛЕКЦІЯ
Велике повстання
Повстання Богдана Хмельницького кардинально змінило політичну мапу Східної Європи – виникла козацька держава, почалось російське втручання в Україну. Річ Посполита ще протрималась півтора століття, але так і не оговталась від козацької війни. Багато хто вбачає у козацтві початки новітньої України.
08.11 | 4 ЛЕКЦІЯ
Вибір Івана Мазепи
Мазепа об’єднав дві частини України. Зробив модним меценатство. Розбудував храми, монастирі, школи. Оберігав Гетьманщину. Спробував позбутися натиску сусідніх правителів. Після Мазепи Україна стала іншою.
15.11 | 5 ЛЕКЦІЯ
Модерність та народження нації
У 1824 році на території України виник перший завод. Відтоді розпочався новий етап в українській історії – етап модерності. Виникли промислові підприємства, прокладено колії, почали курсувати потяги. Театри тепер освітлювались електрикою. А місцеві мешканці почали себе усвідомлювати українцями
22.11 | 6 ЛЕКЦІЯ
Світова війна, розпад імперій та перша незалежність
У Першій світову війну українці увійшли як піддані двох імперій – Російської та Австро-Угорської. Наприкінці війни, через чотири роки, існувало дві українські незалежні держави. Вони боронили свої кордони від сусідів. Намагались об’єднатись. Перша українська незалежність протривала чотири роки.
29.11 | 7 ЛЕКЦІЯ
Голодомор
У 1932-1933 роках українці пережили величезну трагедію. Мільйони людей загинули від голоду. Україна живе зі зламаним у 1932-1933 роках хребтом. Українці після Голодомору – уже зовсім інші.
06.12 | 8 ЛЕКЦІЯ
Голокост
Перед Другою світовою війною євреї становили четверту частину населення Києва, третину – Одеси та Львова. Нацисти знищили майже усіх. Голокост суттєво змінив етнічну, соціальну та економічну картинку України. З винищенням євреїв Україна втратила частину самої себе.
13.12 | 9 ЛЕКЦІЯ
Чорнобиль
Вибух на Чорнобильській АЕС прискорив політичні процеси. Розпад СРСР та проголошення незалежності стало стрімко наближатись. Колапс комуністичної системи став очевидним. Перші справді масові мітинги в радянській Україні – чорнобильські. А гасла – екологічні. Влада не спромоглась належно відреагувати на катастрофу, а суспільство зрозуміло потребу негайних радикальних змін.
20.12 | 10 ЛЕКЦІЯ
Незалежність
Серед істориків та політологів є дискусія – 24 серпня 1991 року ми відновили чи проголосили Незалежність. Якщо проголосили, то радянське минуле є органічною часткою історії України. Якщо відновили, то комуністичний режим – чужий, не наш. Які б не були підсумки цієї дискусії – з серпня 1991 року українці докорінно змінились. Взялись організовувати власну державу – повільно, боляче, невпевнено, шукаючи компроміси у середині суспільства. За 30 років незалежності ми пройшли неймовірний шлях.

Лектор

Віталій Скальський

Кандидат історичних наук, науковий співробітник Інституту історії України НАН України. Сфера наукових зацікавлень включає політичну й соціальну історію періоду Української революції 1917-1921 рр.
Формат навчання
Переглядайте лекції, коли вам зручно.
Доступ до відео курсу гарантовано протягом року.
Мова викладання - українська.
Лекції читатимуться онлайн у форматі вебінарів з експертом.
Якщо ви маєте додаткові питання, радо відповімо на них за телефоном
(095) 493 04 04
4000 грн
Вартість курсу
3000 грн
Реєстрація на курс
Ваша електрона адреса
Ваше ім`я
Ваш телефон
It's totally free
Click to order
Ваше замовлення
Total: 
Ваше ім`я
Ваша електронна адреса
Ваш телефон
Промокод
Поширені питання
Для якого рівня підготовки розрахований цей курс?
Курс сподобається слухачам, які бажають вивчати історію України від початку, і тим, хто хоче впорядкувати свої знання.
Як буде відбуватись онлайн-навчання?
Всі лекції відбуваються онлайн у форматі вебінарів. Ми нагадаємо вам про початок навчання за тиждень до початку курсу. На сайті Культурного Проекту для вас буде створений особистий кабінет. В ньому будуть зберігатись записи вебінарів, які вже відбулись та додаткові матеріали до них. Ви можете переглядати лекції з моменту їх появи та у будь-який зручний для вас час. Доступ до всіх лекцій курсу у кабінеті гарантовано протягом року.
Як буде відбуватись комунікація під час курсу?
Перед початком курсу наш координатор додасть вас у телеграм-групу курсу, тому просимо заздалегідь налаштувати цей додаток на ваших гаджетах. В телеграм-групу ми будемо надсилати додаткові матеріали та корисні посилання від лектора курсу, обговорювати лекції. Також, ви матимите можливість ставити запитання в чаті вебінарної кімнати під час лекції. Ми розберемо найцікавіші питання в прямому ефірі вебінару. Відповіді будуть також записані і доступні в особистому кабінеті.
Як сплатити за курс?
Ви можете оплатити курс за допомогою карт VISA, Mastercard, сервісів Privat24, Apple Pay та Google Pay.
Якщо виникнуть організаційні питання, щодо курсу, до кого звертатись?
Радо відповімо на ваші запитання та допоможемо за телефоном (095) 493 04 04 або пошті info@culturalproject.org